O mnie

O mnie

Piotr Jankowski – ur. 1974 r., absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Kierunek: Prawo i Administracja. W latach 2004-2008 odbył studia doktoranckie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, a w 2011 r obronił pracę doktorską zatytułowaną: „WOJEWÓDZTWO JAKO REGION EUROPEJSKI” napisaną w katedrze prawa Samorządu Terytorialnego pod kierunkiem prof. dr hab. Bogdana Dolnickiego. W latach 2009- 2020 r  współpracował z kancelarią Adwokatów i Radców Prawnych Lorica Iuris w Katowicach.

Autor licznych publikacji z zakresu  prawa i administracji zamieszczonych zarówno w czasopismach naukowych jak i wydawnictwach książkowych.

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego (postępowania sądowe, windykacja należności), zamówień publicznych (zarówno po stronie Zamawiającego jak i Wykonawcy), prawa administracyjnego i funduszy europejskich.

Posiada szerokie doświadczenie zawodowe również w sprawach z dziedziny prawa karnego, prawa gospodarczego i handlowego, prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa pracy.

logotyp